Wizytę rozpoczyna wywiad przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza, który określa potrzeby skóry pacjenta oraz miejsca aplikacji preparatów. Podczas rozmowy ustalane są również oczekiwania pacjenta.
Sam zabieg 3D NATURAL LIFT trwa zwykle ok. 20 minut i polega na starannej aplikacji preparatów we właściwe partie twarzy lub inne części ciała.
Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie rozmasować skórę.
Efekt zabiegu może się utrzymywać nawet do 18 miesięcy

3D NATURAL LIFT jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Dzięki lidokainie, miejscowemu środkowi znieczulającemu dodanemu do preparatów stosowanych podczas tego zabiegu, ich aplikacja jest praktycznie nieodczuwalna. W przypadku większej wrażliwości pacjenta, lekarz może dodatkowo nałożyć na skórę krem znieczulający.

Po aplikacji lekarz może przyłożyć zimny okład w miejscu wstrzyknięcia, by zmniejszyć możliwość wystąpienia obrzęków i zaczerwienień.
W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium
oraz wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej,
jak i wysokiej temperatury.

Badania kliniczne dowiodły, że preparaty wykorzystywane podczas zabiegu 3D NATURAL LIFT są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie
i krótkotrwałe działania niepożądane, jak małe siniaki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu.
Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

Każdy zabieg 3D NATURAL LIFT odbywa się po wnikliwym wywiadzie przeprowadzonym
przez lekarza.
Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

• ciąża;

• alergia;

• cukrzyca (niewyrównana);

• stany zapalne skóry;

• opryszczka;

• terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry;

• choroba nowotworowa.