Wizytę rozpoczyna wywiad przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza, który określa potrzeby skóry pacjenta oraz miejsca aplikacji preparatów. Podczas rozmowy ustalane są również oczekiwania pacjenta i późniejszy protokół zabiegów*. 

Sam zabieg NANOSOFTTM BOOSTERS trwa zwykle do ok. 20 minut (w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi) i polega na starannej aplikacji preparatu w wybrany obszar – okolice oczu, ust, szyja przy pomocy specjalnie zaprojektowanych mikroigieł.   

Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie rozmasować skórę.

/*Aby uzyskać optymalny efekt, lekarz może zalecić ponowne wykonanie zabiegu NANOSOFTTM BOOSTERS w odstępach co 2-3 tygodnie./

NANOSOFTTM BOOSTERS są praktycznie bezbolesnymi zabiegami dzięki zastosowaniu niezwykle precyzyjnego urządzenia NANOSOFTTM, które zapewnia mniej inwazyjną iniekcję niż dotychczas. 


NANOSOFT
TM   - wykorzystywany podczas zabiegów NANOSOFTTM EYE BOOSTER, NANOSOFTTM NECK BOOSTER i NANOSOFTTM LIP BOOSTER  - to certyfikowany wyrób medyczny, który dzięki trzem mikroigłom o długości 0,6mm zapewnia kontrolowane i bezpieczne zabiegi iniekcyjne w delikatnych obszarach okolic oczu, szyi lub wokół ust. Dzięki optymalnemu kształtowi, nakładkę NANOSOFTTM można stosować z każdą strzykawką. Niebieska linia widoczna wzdłuż urządzenia ułatwia podawanie preparatu w głąb skóry i powoduje, że zabiegi NANOSOFTTM BOOSTERS są niezwykle bezpiecznymi procedurami estetycznymi.

REZULTATY PO ZABIEGACH NANOSOFTTM BOOSTERS

Zabiegi NANOSOFTTM BOOSTERS zmniejszają powierzchowne zmarszczki wokół oczu, na szyi oraz wokół ust oraz przywracają skórze w delikatnych obszarach odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Skóra po zabiegach NANOSOFTTM BOOSTERS jest młodsza, gładka, bardziej jędrna i rozświetlona.
Dzi
ęki aplikacji za pomocą mikroigieł, które znajdują się w urządzeniu NANOSOFTTM ryzyko wystąpienia siniaków jest zminimalizowane.

Po zabiegu lekarz może przyłożyć zimny okład w miejscu wstrzyknięcia, by zmniejszyć możliwość wystąpienia obrzęków i zaczerwienień.

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium
oraz wystawia
ć skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej,
jak i wysokiej temperatury.

Badania kliniczne dowiodły, że preparaty wykorzystywane podczas zabiegu
NANOSOFT
TM BOOSTERS są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie
i krótkotrwa
łe działania niepożądane, jak np. obrzęki w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle do 6 dni po zabiegu.

Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie ewentualnych działań niepożądanych, warto jednak zaznaczyć, że bezpieczeństwo preparatu NCTF®135HA zostało potwierdzone w badaniach klinicznych i jest to jeden z nielicznych preparatów dopuszczonych do wstrzyknięć. Dzięki technologii mikroigieł  zastosowanych w urządzeniu NANOSOFTTM nie istnieje ryzyko pojawienia się siniaków.

Każdy zabieg NANOSOFTTM BOOSTERS odbywa się po wnikliwym wywiadzie przeprowadzonym
przez lekarza.

Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

- ciąża;
- alergia;
- cukrzyca (niewyrównana);
- stany zapalne skóry;
- opryszczka;
- terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry;
- choroba nowotworowa.