DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE PROBLEMY

Łysienie na czole czy skroniach, utrata gęstości, łysienie na czubku głowy… W rasie kaukaskiej łysienie dotyczy 70-80% mężczyzn i 42% kobiet między 50. a 70. rokiem życia. Prawdopodobieństwo utraty włosów zwiększa się wraz z wiekiem.

Pod wpływem DHT (Dihydrotestosteronu), stresu oksydacyjnego i czynników środowiskowych (słońce, dym tytoniowy, zanieczyszczenia i inne), cebulka włosa ulega atrofii, zmniejsza się też mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. 

Włosy są słabiej odżywione, niedotlenione, co przyśpiesza ich wypadanie.

STYMULACJA ŚWIATŁEM

Celem fototerapii jest spowolnienie lub zatrzymanie wypadania włosów i stymulacja mieszków włosowych, które nie funkcjonują prawidłowo. Działanie LED poprawia mikrokrążenie i dostarczanie tlenu w obrębie skóry głowy i zwiększa produkcję energii, co w rezultacie przyczynia się do poprawy metabolizmu komórkowego.

W latach 60-tych badania naukowe NASA potwierdziły skuteczność niektórych długości fal światła w przyspieszeniu procesów gojenia się skóry (rozstępy, trądzik, żółtaczka noworodkowa, i inne).

ZALETY ŚWIATŁA

Fotobiostymulacja LED jest obecnie coraz częściej stosowana w praktyce medycznej. Urządzenie LED emituje fale świetlne, które docierają do mitochondriów, gdzie zamieniane są na energię (ATP).

Każda długość fali i każdy jej kolor, inaczej oddziałuje na komórki skóry.

EFEKT: ODNOWA SKÓRY OD ŚRODKA

Dzięki stymulacji skóry od środka pobudzony zostaje metabolizm i tkanka łączna, podtrzymująca skórę, zostaje przebudowana. Wszystkie funkcje komórek wracają do optymalnego poziomu.