DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

STARZENIE SIĘ SKÓRY

Wraz z wiekiem, ekspozycją na słońce, stresem, dymem tytoniowym  i zanieczyszczeniami powietrza osłabiają się biologiczne funkcje skóry. Swój metabolizm spowolniają mitochondria, a komórki zaczynają się starzeć. Metabolizm fibroblastów, ważnych komórek skóry właściwej, zwalnia. W rezultacie do komórek nie trafiają podstawowe składniki, które stymulują ich odnowę. Skóra staje się cieńsza, mniej jędrna i szara.

 

ŚWIATŁO JAKO BROŃ PRZECIW STARZENIU SIĘ SKÓRY

Światło emitowane przez urządzenie LED stymuluje mitochondria, centra energetyczne komórek.

Fibroblasty dostają impuls do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna i odzyskuje elastyczność.

W latach 60-tych badania naukowe NASA potwierdziły wpływ niektórych długości fal światła na przyśpieszenie procesów gojenia się skóry (rozstępy, trądzik, żółtaczka noworodkowa i inne).

ZALETY ŚWIATŁA

Fotobiostymulacja LED jest obecnie coraz częściej stosowana w praktyce medycznej. Urządzenie LED emituje fale świetlne, które docierają do mitochondriów, gdzie zamieniane są na energię (ATP).

Każda długość fali i każdy jej kolor, inaczej oddziałuje na komórki skóry.

EFEKT: ODNOWA SKÓRY OD ŚRODKA

Dzięki stymulacji skóry od środka pobudzony zostaje metabolizm i tkanka łączna, podtrzymująca skórę, zostaje przebudowana. Wszystkie funkcje komórek wracają do optymalnego poziomu.