FAQ

Świat rozwiązań odmładzających inspirowanych medycyną estetyczną.

ROZWIĄZANIA ANTI-AGING INSPIROWANE MEDYCYNĄ ESTEYCZNĄ

 • Co to jest kwas hialuronowy?

  Kwas hialuronowy to główny składnik matrycy zewnątrzkomórkowej (ECM). Jego wyjątkowe właściwości zapewniają nawilżenie skóry, ochronę komórek (fibroblastów) oraz organizację włókien kolagenowych. Kwas hialuronowy jest w stanie 1000 razy powiększyć swoją objętość, dzięki przyciąganiu i zatrzymywaniu cząsteczek wody. Naturalnie obecny w tkankach (skóry, chrząstek i innych) jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki (chirurgii okulistycznej, leczeniu chorób zwyrodnieniowych), w szczególności w niechirurgicznych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosowany jest w kosmetykach o działaniu przeciwstarzeniowym i nawilżającym skórę.

 • Jaki rodzaj kwasu hialuronowego znajduje się w kosmetykach FILORGA?

  Kosmetyki Filorga zawierają kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej, który został zamknięty w chronosferach.

 • CZYM RÓŻNI SIĘ KWAS HIALURONOWY W KOSMETYKACH OD KWASU HIALURONOWEGO STOSOWANEGO W PREPARATACH DO INIEKCJI?

  Kosmetyki Filorga są inspirowane zabiegami medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy w nich zawarty jest bardzo zbliżony do kwasu hialuronowego stosowanego w preparatach do iniekcji.

 • Co to jest NCTF®?

  NCTF® to ekskluzywny kompleks FILORGA, zawierającym składniki rewitalizujące i odmładzające (witaminy, koenzymy, antyoksydanty, aminokwasy, minerały, itp.).

 • Co to są chronosfery?

  Opatentowane chronosfery to mikroskopijne nośniki, w których zawarte są składniki aktywne kremów. Umożliwiają ich stopniowe uwalnianie na różnych poziomach skóry. Wielowarstwowe nośniki umożliwiają głębszą i szybszą penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Chronosfery to wektory, które umożliwiają wchłanianie składników aktywnych, w których zamknęliśmy kwas hialuronowy i NCTF®. To innowacyjne rozwiązanie zastosowaliśmy we wszystkich naszych kremach do pielęgnacji skóry.

 • Co to jest mezoterapia?

  Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej wykonywany przez wykwalifikowanych lekarzy. Polega na mikroiniekcjach kwasu hialuronowego i kompleksu NCTF® do skóry. Mezoterapia Filorga to zabieg, który pobudza odnowę skóry od środka, nawilża ją, wygładza i dodaje blasku.

 • Czym są iniekcje z kwasu hialuronowego?

  Iniekcje wypełniaczami kwasu hialuronowego wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej. Mają na celu rewitalizację skóry, wypełnienie zmarszczek, przywrócenie naturalnej objętości twarzy oraz powiększenie i korekcję kształtu ust.

 • CZYM JEST PEELING NA BAZIE GLUKONOLAKTONU?

  Peelingi na bazie glukonolaktonu wykonywane są przez wykwalifikowane osoby w gabinecie medycyny estetycznej. Polegają na aplikacji złuszczającego preparatu na bazie glukonolaktonu na twarz, szyję i dekolt. Peeling delikatnie usuwa zrogowaciałą warstwę naskórka, co poprawia jakość skóry, rozjaśnia przebarwienia, zwęża rozszerzone pory, wygładza zmarszczki i dodaje skórze blasku.

PRZYDATNE INFORMACJE

 • Czy można zamówić próbki preparatów?

  Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej próbek. Testery naszych preparatów dostępne są w punktach sprzedaży kosmetyków. Możesz odwiedzić punkt sprzedaży w celu wypróbowania naszych produktów i poznania ich unikalnych konsystencji.

 • Jak mogę zapoznać się z dokumentacją na temat produktów?

  Broszury FILORGA dostępne są w każdym punkcie sprzedaży. Dodatkowo informacje o firmie możesz znaleźć na naszej stronie internetowej.

FORMUŁY

 • Gdzie mogę sprawdzić listę składników znajdujących się w produktach FILORGA?

  Kompletna lista składników znajduje się na każdym produkcie.

 • Czy produkty FILORGA testowane są na zwierzętach?

  Nie prowadzimy testów na zwierzętach, zgodnie z europejskimi regulacjami zakazującymi tego rodzaju praktyki.

 • Jaki jest czas przydatności otwartego produktu?

  Każdy produkt zawiera informacje na temat terminu ważności.